ژئوکامپوزیت :

ژئوکامپوزیت حاصل ترکیب دو یا چند محصول از گروه محصولات ژئوسنتتیک (و یا به طور عام پلیمری) می باشند که مصارف مختلفی از قبیل زهکشی ، آبندی و غیره کاربرد دارند.

ژئوکامپوزیت های تولیدی شرکت ظریف مصور حاصل لمینت شدن ژئوتکستایل بر روی ژئوممبران می باشد و به صورت دو لایه و سه لایه قابل تولید هستند .سهولت در نصب ، افزایش راندمان در زمان نصب ، بالا بردن پارامترهای فنی عایق ژئوممبران از جمله مزایای ژئوکامپوزیت های تولیدی شرکت ظریف مصور می باشد.

دیمپل شیت :

دیمپل شیت از جمله محصولات رده کالایی ژئوسنتتیک ها می باشند که به منظور زهکشی در بحث آبندی مورد استفاده می باشد .دیمپل شیت به دلیل ساختار فیزیکی شانه تخم مرغی فضایی جهت زهکشی آب ایجاد می کند .

از دیمپل شیت ها جهت آبندی سازه ها در فونداسیون و دیواره گود ساختمانی و یا جهت زهکشی در بام ساختمان برای احداث بام سبز استفاده می گردد .در بخش گود ساختمان با توجه به میزان دبی آب از دیتیل های مختلفی استفاده می شود و در مکان هایی که دبی آب بالاست به منظور کاهش فشار هیدرواستاتیکی در پشت ژئوممبران استفاده می شود .دیمپل شیت ها عمدتا در سایز های 8 میلی متر تا 30 میلی متر بیشترین کاربرد را دارند .جنس تولید انها از پلی اتیلن سنگین و یا پلی اتیلن سبک می باشد.

فیلتر خاک :

فیلتر خاک از جمله محصولاتی است که در  رده ژئوتکستایل می باشند و لیکن معیارهای تولید آن از نظر اندازه ، نوع الیاف و نیز نوع سوزن خوردن آن منحصر به این محصول می باشد .

فیلتر خاک لایه محافظ خاک می باشد که در احداث بام سبز کاربرد دارد و روی لایه زهکش ژئودرین قرار می گیرد .

نقش دیگر فیلتر خاک جلوگیری از گرفتگی لایه زهکش می باشد .

 

 

Gcl جی سی ال:

جی سی ال یا پوشش عایق بنتونیتی به عنوان لایه عایق رسمی شناخته می شود .جی سی ال تشکیل شده از دو لایه ژئوتکستایل که یک لایه آن ژئوتکستایل بافته شده می باشد و لایه دیگر آن ژئوتکستایل بی بافت می باشد .در بین این دو لایه ژئوتکستایل از خاک رس استفاده می شود .

خاک رس مصرفی در تولید جی سی ال از جنس سدیم بنتونیت یا کلسیم بنتونیت می باشد و به صورت پودری یا گرانولی می باشد .البته به طور غالب از جنس سدیم بنتونیت می باشد .

خاصیت متورم شدن بنتونیت در برابر آب تا 15 برابر در شرایط آزاد و بدون فشار باعث ایجاد خواص مطرح شده جی سی ال می باشد .