سرعت در ارائه خدمات
برنامه ریزی و پشتیبانی
ضمانت 10 ساله محصولات
معتبرترین در سطح کشور
پوشش گستر سپاهان
نمایندگی محصولات ژئوسنتتیک ظریف مصور
شماره تماس: ٠٩١٣٩١٣٩٦٩٠

عایق استخر

از جمله مهمترین موضوع جهت نگاهداری آب بهینه بودن شرایط استخر ذخیره آب جهت نگاه داری آب است. در این قسمت به موضوع عایق استخر کشاورزی با ورق ژئوممبران می پردازیم .همان طور که از اسم عایق استخر مشخص است یعنی ایجاد شرایط نفوذ ناپذیری حال چگونه یک عایق استخر خوب ایجاد کنیم یا به عبارت دیگر چگونه یک استخر عایق خوب داشته باشیم.

 

عایق کاری استخر کشاورزی

رعایت اصل نفوذ ناپذیری در انتخاب مصالح عایق استخر کشاورزی اولین موضوع قابل بررسی می باشد. در این خصوص برای مصرف کنندگان سوالات زیر مطرح می‌شود:

  • آیا استفاده از سیمان و بتن جهت عایق استخر مصالح مناسبی است؟
  • آیا استخرهای سیمانی یا بتنی، استخرهای عایقی هستند؟
  • آیا استفاده از خاک رس جهت عایق استخر گزینه مناسبی است؟

در این مقاله درباره بهترین عایق برای استخر توضیحات بیشتری خواهیم داد. همچنین درباره عایق استخر بتنی، عایق استخر سیمانی و استفاده از رزین جهت عایق کاری استخر و در نهایت استفاده از ورق ژئوممبران جهت عایق استخر بحث خواهیم کرد.

 

بهترین عایق برای استخر

از دیرباز بشر با حفر گودال و استفاده از خاک کوبیده شده گودال را عایق می کرد و این روش را بهترین روش عایق برای احداث استخر می دانسته، ولی آیا بهترین عایق برای استخر استفاده از خاک است؟

با توجه به میزان نفوذ پذیری آب از خاک طبیعتا بهترین عایق برای احداث استخر استفاده از استخرهای خاکی نیست. با پیشرفت علم و حضور مصالح جدید در احداث استخرهای ذخیره آب، سیمان و بتن جای استخرهای خاکی را گرفت و افراد جهت احداث استخرهای ذخیره آب از ویژگی عایق سیمان و عایق بتن در ساخت استخرهای ذخیره آب استفاده می‌کردند. اما با توجه به نفوذ پذیری آب از استخرهای سیمانی و بتنی نتیجه گیری شد که سیمان و بتن نیز بهترین عایق برای استخر نیست.

موضوع دیگر در خصوص احداث استخرهای سیمانی و یا استخرهای بتنی نشست زمین بود که با نشست زمین و ترک خوردن دیواره و کف استخرهای ذخیره آب سیمانی و استخرهای ذخیره آب بتنی میزان نشست آب افزایش پیدا کرد. با توجه به ترک خوردن استخرهای سیمانی و نفوذ بالای آب از این استخرها معضل جدیدی برای نگاه داری آب در استخرهای ذخیره آب کشاورزی با بتن یا سیمان به وجود آمد.

 

رزین عایق بندی استخر 

با توجه به نشست زمین و ایجاد ترک در سطح استخرهای ذخیره آب بتنی و استخرهای ذخیره آب سیمانی استفاده از رزین عایق بندی استخر جهت جلوگیری از نفوذ آب و به عبارتی عایق بندی استخر رواج پیدا کرد. استفاده از رزین عایق بندی استخر به روش های مختلفی صورت می گرفت. در ابتدا از رزین عایق بندی استخر جهت درزبندی ترک های ایجاد شده در استخرهای بتنی و استخرهای سیمانی استفاده می‌شد.

بعدها پس از احداث استخرهای ذخیره آب بتنی و سیمانی سطح استخر را با استفاده از عایق استخر یعنی استفاده از رزین عایق بندی استخر پوشش می دادند. با گسترش استفاده از رزین عایق بندی استخر محصول جدیدی از رزین عایق بندی استخر وارد بازار شد. این رزین در زمان تولید اولیه سیمان و بتن وارد مخلوط سیمان و بتن می شود و استفاده از آن موجب انعطاف پذیری بالاتر استخرهای بتنی و استخرهای سیمانی در برابر ترک خوردگی می‌شد.

 

مواد عایق بندی استخر

در مطالب قبلی انواعی از مواد عایق بندی استخر مطرح شد ولی در خصوص مزایا و معایب این مواد عایق بندی استخر به طور خاص موضوعی مطرح نشد ولی آنچه مطرح شد سیر استفاده از مواد عایق بندی استخر جهت احداث استخرهای ذخیره آب کشاورزی و روش های عایق بندی استخر و مدل های توسعه یافته عایق بندی استخر مطرح گردید.

 

عایق استخر با ورق ژئوممبران

در موضوع عایق استخر کشاورزی تاکنون مواردی از روش های عایق استخر کشاورزی با استفاده از مصالح مختلف مطرح شد

عایق استخر کشاورزی با استفاده از خاک

عایق استخر کشاورزی با استفاده از سیمان

عایق استخر کشاورزی با استفاده از بتن غیر مصلح

عایق استخر کشاورزی با استفاده از بتن مصلح

عایق استخر کشاورزی با استفاده از رزین عایق بندی استخر

اما نوعی دیگر از عایق استخر کشاورزی استفاده از ورق ژئوممبران به عنوان عایق استخر کشاورزی می باشد.

با توجه به موضوعاتی که استفاده از عایق استخر کشاورزی غیر از عایق ژئوممبران داشت اینک به استفاده از ورق ژئوممبران به عنوان عایق استخر کشاورزی می پردازیم.

 

چگونه یک استخر را عایق کنیم؟

بیشترین سوال در ذهن افرادی که قصد احداث استخر ذخیره آب را دارند این است که چگونه یک استخر را عایق کنیم؟

چگونگی عایق بندی استخر به نقشه احداث استخر و روش عایق بندی استخر بر می‌گردد و با توجه به استفاده از مصالح مختلف عایق بندی استخر، روش عایق استخر نیز متفاوت است. اینکه از روش عایق استخر سیمانی و یا عایق استخر بتنی و یا عایق استخر ژئوممبران استفاده نماییم به طبع روش های اجرای عایق استخر نیز متفاوت است. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره رایگان جهت احداث استخر کشاورزی و نیز راه حل مناسب جهت انتخاب روش عایق بندی استخر با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید . (اطلاعات تماس :09139139690)

 

عایق استخر ظریف مصور

احداث استخر ذخیره آب با استفاده از عایق استخر ژئوممبران که خود ژئوممبران انواع مختلفی دارد یکی از سوالات پیش روی احداث کنندگان استخر ذخیره آب است. عایق استخر ظریف مصور همان ژئوممبران تولیدی شرکت ظریف مصور است که در گروه تولیدی ظریف مصور تولید و با برند تجاری یلدا به بازار عرضه می‌گردد.

عایق استخر ظریف مصور از جمله بهترین مصالح عایق بندی استخر می باشد. این عایق دارای بالاترین رده استاندارد جهانی این محصول مطابق با الزامات انجمن بین المللی ژئوسنتتیک آمریکا می باشد .

ژئوممبران ظریف مصور دارای دو رنگ آبی و مشکی می‌باشد. ورق ژئوممبران ظریف مصور با عرض بیش از 4 متر تولید می‌گردد. عایق استخر ظریف مصور تنها عایقی می باشد که با ماشین آلات اروپایی تولید می‌گردد که دارای مزایای زیر است:

  • ژئوممبران ظریف مصور دارای گارانتی معتبر کارخانه تولید کننده می‌باشد.
  • ژئوممبران ظریف مصور دارای گارانتی 10 ساله شرکت تولید کننده می‌باشد.
  • ژئوممبران ظریف مصور دارای استاندارد GM13 می‌باشد.
  • ژئوممبران ظریف مصور کلیه الزامات استاندارد ملی ایران را طی نموده است.
  • در فرآیند تولید ژئوممبران ظریف مصور از بهترین مواد اولیه استفاده شده است.
  • عایق استخر ظریف مصور دارای بهترین افزودنی های یووی (UV )  آنتی اکسیدان ، آنتی استاتیک ، دوده می باشد.
  • استفاده از ژئوممبران ظریف مصور اطمینان بخش‌ترین روش جهت احداث استخر ذخیره آب کشاورزی است.
عایق استخر - رنگ آبی | پوشش گستر سپاهان
عایق استخر - رنگ مشکی| پوشش گستر سپاهان